Jestem technikiem weterynarii, jeźdźcem i instruktorem jeździectwa z wieloletnim doświadczeniem. Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe otrzymałam w 2012 r, zaś dwa lata wcześniej uzyskałam legitymację instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna.
Od 2019 roku jestem certyfikowanym masażystą koni.
Posiadam certyfikaty ukończenia kursów masażu i termografii koni, organizowanych przez Szkołę Fizjoterapii i Termografii Koni Equine Massage (www.eqma.pl), prowadzonej przez dr inż. Marię Soroko.
Współpracuję z Bioway Sp. z o. o. z siedzibą w Poznaniu, będącą autoryzowanym dystrybutorem urządzeń Biomag Lumina Vet (www.biomagvetpolska.com, Biomag Vet Team).
Reprezentuję ponadto markę Herbs (www.herbslife.eu) oferującą wysokiej jakości standaryzowane, płynne ekstrakty ziół dedykowanych koniom.
W 2022 roku ukończyłam kurs powięziowej terapii manualnej u koni prowadzony przez dr nauk wet. Olgę Kuleszę.
Jestem również certyfikowanym hirudoterapeutą. Nie ustaję jednak w ciągłym poszerzaniu wiedzy, dokształcaniu się i zdobywaniu wciąż nowych informacji.
Konie fascynowały mnie odkąd pamiętam. Od dziecka postrzegałam je jako cud natury. Mój prywatny najważniejszy koński przyjaciel jest już na szczęśliwej emeryturze. Zawdzięczam mu wiele, w końcu jesteśmy razem od niemal 20 lat!
Fascynuje mnie holistyczne podejście do organizmu konia jako całości i możliwość wspomagania jego funkcjonowania zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Świadczone przeze mnie usługi mają na celu rozwijanie, utrzymywanie i przywracanie koniom maksymalnej sprawności przez całe życie. Chcę pomagać koniom w sytuacjach, w których ruch i funkcja są zagrożone przez proces starzenia się, urazy, ból, choroby, zaburzenia, warunki lub czynniki środowiskowe. Moim celem jest uświadamianie użytkowników koni, że funkcjonalny ruch ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia tych zwierząt.
Musimy zdawać sobie sprawę, że użytkując konie pozbawiliśmy je możliwości ruchu zgodnego z ich fizjologią. Współczesne użytkowanie konia opiera się głównie na powtarzających się, wymuszonych czynnościach. Zarówno w sporcie jak i w rekreacji wiąże się to z ciągłym narażeniem tych zwierząt na ból grzbietu, spowodowany różnego rodzaju kontuzjami kręgosłupa czy mięśni, wynikającymi z niewłaściwie prowadzonych, zbyt intensywnych treningów czy też, jakże często, z niewłaściwego doboru siodła.
Jako właściciele i użytkownicy koni, musimy liczyć się z koniecznością zapewnienia im odpowiedniej, specjalistycznej opieki oraz utrzymania naszych przyjaciół w dobrej kondycji, zarówno psychicznej jak i fizycznej. W zamian dadzą nam swoje zaufanie i nauczą nas bezwarunkowej, czystej miłości.