Termografia koni Łódź


Termografia koni Łódź

Termografia koni Łódź

Kto powiedział, że badanie musi być nieprzyjemne i bolesne? Termografia koni, jaką przeprowadzamy w Łodzi, to jedna z najnowocześniejszych metod diagnostycznych. Opiera się na diagnozowaniu stanu zdrowia na podstawie temperatury w poszczególnych częściach ciała.
Duża ilość ruchu, a także prawidłowa praca mięśni u koni sprawia, że energia cieplna porusza się płynnie po ciele. Jednak skurcze mięśni, zastoje lub stany zapalne zmieniają ten obraz. Termografia koni na terenie Łodzi polega na wyłapaniu, które miejsca na ciele mają inną temperaturę i dlaczego tak się dzieje. Na podstawie tej nieinwazyjnej metody można podjąć odpowiednie leczenie.
Ponieważ w Łodzi dysponujemy też specjalistami od masażu koni, magneto- i fizjoterapii dla zwierząt, więc możemy od razu rehabilitować miejsca wyznaczone podczas termografii koni. To bardzo duża wygoda i przede wszystkim nadzieja na szybką ulgę dla zwierzęcia. Czasami istotne jest szybkie działanie, które zmniejszy ból, wyleczy stan zapalny albo pomoże rozmasować spięte mięśnie. W przypadku zwierząt, których zdrowie zależy od dużej aktywności fizycznej jest to nieoceniona metoda badania.